Pracovné odevy a bezpečnosť na pracovisku

pracovné odevy

Prevencii na úseku bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je venovaná pomerne rozsiahla legislatíva. Zamestnávatelia aj zamestnanci majú zákonmi uložených množstvo rôznych povinností o tom, ako predchádzať vzniku škodám a ako postupovať pri ich odstraňovaní. Pracovný odev patrí v mnohých prípadoch medzi povinnú výbavu predpísanú zákonmi, pričom hlavným dôvodom na jeho nosenie je vo väčšine prípadov bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci.

Pracovné odevy

Niektoré priemyselné riziká v praxi nemožno eliminovať aplikáciou bežných bezpečnostných opatrení a kontrol. V mnohých prípadoch je preto potrebné prijať rôzne špeciálne opatrenia. Medzi ktoré zaraďujeme aj nosenie pracovných odevov a ochranných pracovných odevov. Viaceré priemyselné odvetvia vrátane automobilového, stavebného, chemického, energetického a ďalších sektorov vyžadujú u svojich pracovníkov nosenie pracovných a ochranných odevov na pracoviskách. V týchto prípadoch ide najmä o povinnosť pracovníkov predchádzať škodám a zraneniam. K čomu vo veľkej miere pomáha aj nosenie špeciálneho pracovného odevu.

Čo všetko u nás nájdete?

pracovne nohavice
Pracovné nohavice ALFA

V našej spoločnosti si uvedomujeme dôležitosť nosenia pracovných odevov a používania ochranných pracovných pomôcok. Preto sme pre záujemcov pripravili širokú ponuku rôznych typov pracovného oblečenia a doplnkov. V našom portfóliu nájdete pracovné montérky, rôzne reflexné pracovné odevy, pracovné vesty, šiltovky, čiapky, opasky, ruksaky, brašne, ale špeciálne pracovné odevy pre zdravotníckych pracovníkov a zamestnancov v gatronómii. Ďalej u nás nájdete pracovné odevy pre zváračov, montérkové pracovné súpravy, pracovné plášte, zástery, nátelníky, SBS security odevy, kvalitné pršiplášte a množstvo ďalšieho tovaru.

Radosť z nosenia pracovného odevu

Pri niektorých pracovných odevoch nás normy nepustia a nie je tu ani priestor na žiadnu veľkú fantáziu. Pri mnohých však už môžeme zapojiť aj vlastnú kreativitu a vytvoriť z pracovného odevu vtipný a príjemný kus oblečenia. Mnohé materiály sú veľmi pekné, kvalitné a odolné. Zároveň sú vytvorené v moderných farbách, pričom na nich môžu byť umiestnené rôzne prvky podľa preferencií zákazníka.

pracovne odevy s logom
Tričko s potlačou – Monterky s potlačou

Navštívte náš eshop a inšpirujte sa modernými trendmi v oblasti pracovných odevov. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

You Might Also Like