Trápia vás vysoké ceny palív? So zmenou návykov ľahko ušetríte

Finančný tlak na verejnosť stále narastá a rozpočty mnohých rodín trápia zvyšujúce sa ceny v obchodoch a na čerpacích staniciach. Inflácia trápi ľudí naprieč všetkými príjmovými skupinami, no najmä pre menej majetných sa stáva plná nádrž auta čoraz väčším luxusom. Poradíme vám, aká alternatíva stojí za vyskúšanie. 

Nechať auto doma alebo ho rovno predať? 

Mať dve autá v rodine bolo až donedávna pomerne bežné. So stúpajúcimi nákladmi a úpravou parkovacích pravidiel v mestách je čoraz častejšie, že sa ľudia chcú druhého auta zbaviť a hľadajú zaň dostupnejšiu náhradu. Ak si raz vyskúšate pohodlie auta, do prostriedkov verejnej dopravy sa vrátiť asi nebudete chcieť, no pri pohľade na ceny palív vám možno napadne, že nemusíte mať práve luxus každodenného dochádzania dopravy osobným autom. 

Zaujímavou alternatívou sú elektrické kolobežky pre dospelých. Pozor, nejde o žiadnu hračku, ide o plnohodnotný dopravný prostriedok s adekvátnou nosnosťou, elektromotorom a ďalšími vlastnosťami, vďaka ktorým sú ako stvorené na prepletanie sa mestskými ulicami. V prípade, že do práce dochádzate do 15 km, je práve elektrokolobežka skvelým dopravným prostriedkom, pri ktorého ovládaní sa ani nespotíte. A ak práve začne pršať? Elektrokolobežku si ľahko zložíte a vezmete so sebou do električky, prípadne ju uložíte do kufra práve privolaného taxíka. 

elektrické kolo

Vyznávate aktívny životný štýl? Spojte príjemné s užitočným!

V prípade, že radi športujete a šliapete do pedálov tak už ste si možno párkrát aj vyskúšali jazdu do práce na bicykli. Problém ale môže nastať ak sa ráno ponáhľate a nie ste nastavený na podávanie fyzických výkonov. Pohodlné nie je ani keď sa príliš spotíte, nemáte sa kde osprchovať a prípadne ani nemáte čas sa v práci prezliecť. V takýchto prípadoch je lepším riešením elektrokolo. Sú spravidla drahšie a menej obratnejšie ako elektrokolobežky, no budete na nich vyvíjať aspoň nejakú fyzickú aktivitu. A dostanete sa s nimi aj pomerne ďaleko, prejsť s kvalitným e-bicyklom desiatky kilometrov nie je totiž žiadny problém. 

Na záver iba dodajme, že či už si zvolíte jedno alebo druhé riešenie, ak sa pozriete na aktuálne ceny palív a ďalšie náklady súvisiace s prevádzkou auta, zistíte, že návratnosť takejto investície je iba niekoľko mesiacov.


Foto: elements.envato.com

You Might Also Like