Zimné bundy for everyone

zimne bundy patagonia

Lyže, snowboard, ľadopády, Silvestrovská chata – už teraz sa tešíš? Zimnú bundu máš? Či si ten typ, čo okamžite plánuje lyžovačku, keď vidí prvú vločku? Alebo ten, čo v zime vylezie von iba ak je to nevyhnutné pre zachovanie života, v zásade je to jedno. Poriadnu zimnú bundu potrebuje každý.

Prečo zimná bunda v našom shope?

panske zimne bundy
Najlepší mesiac v živote – 28 dní lyžovačky vo Wyomingu

Zimné bundy patria k základným prvkom outdoorovej výbavy. Preto ich máme vždy dosť. Sme eko, predávame značky, ktoré si zakladajú na funkčnosti a udržateľnosti. Sezónne hity u nás nenájdeš. Avšak, ak chceš investovať do kvalitnej zimnej bundy, ktorá ťa bude hriať roky, je z čoho vyberať.

Do mesta alebo na dlhodobý pobyt vonku v mínusových teplotách. No pri nižšej fyzickej aktivite je super zababušiť sa do parky zateplenej huňatým fleecom alebo páperovou výplňou, z ktorej ti bude trčať iba nos. Navyše, nadšenci  zimných outdoor aktivít zase ocenia zimnú bundu, ktorá nielen zohreje a udrží v suchu, ale hlavne nebude obmedzovať tvoj pohyb a vážiť tonu. Good-bye, old-school  páperky veľké ako perina starej mamy! Moderné zimné bundy sú z ľahučkých funkčných materiálov, ktoré podstupujú tvrdé testy. Takže sa nemusíš báť, že by s tebou nezvládli celú zimu. A aj tú ďalšiu. Aj tú potom. Aj úplne nečakané ľadové dobrodružstvá.

A ako si vybrať?
pánske zimné bundy
Hiking v zime jedine s Micro Puff Hoody

Nezabudni si vybrať správne výplň – páperie (samozrejme humánne získané, no worries). Je neprekonateľné v udržiavaní tepla a vyniká ľahkosťou, vysokou kompresiou a dlhou životnosťou. Hodí sa do mrazivého suchého počasia. No ak sa chystáš do vlhkých podmienok, službu spraví syntetická výplň. Technologicky premakané materiály ako Prima Loft /Pluma Fill (bundy Nano Puff/Micro Puff). Majú veľmi dobrý pomer hmotnosti a výhrevnosti, ktorým sa približujú páperiu. Už žiadne kompromisy medzi hmotnosťou, objemom a výhrevnosťou.

Keď sa ťa zima opýta, čo si robil/a v lete, môžeš jej povedať, že si si vyberal/a zimnú bundu a nech už láskavo začne snežiť. A potom už hurá na svah, do hôr, na bežky alebo do roboty. Zimná bunda ťa bude hriať a vedomie doživotnej záruky určite tiež. Inak u nás vieme bundu aj opraviť, ak sa stane nehoda. Tak už neváhaj. Vyber si tú svoju na našich stránkach: pánske zimné bundydámske zimné bundy.


Zdroj fotografií: https://brandportal.patagonia.com/

Viac info: https://www.quora.com/profile/Wilderoben-Com

You Might Also Like