Ako môže Patagonia zachrániť bežca v lete

Capilene Cool panske tricko

Keňania majú pri behu nesporné genetické výhody, ktoré z nich robia majstrov na dlhé aj krátke trate. A v lete im jednu závidíme špeciálne: schopnosť fungovať v horúčave. Fajne sa behá na jar, fajne sa behá aj v lete, ak si v stave vstať o pol piatej. Ale ak nie, najskôr ti pot steká po chrbte ešte než si zaviažeš šnúrky.

Ako vybojovať tento nerovný súboj medzi pomalou evolučnou adaptáciou, rapídnym globálnym otepľovaním a prostou túžbou pohybovať sa aj v lete niekde vonku ( a nie nutne ponorený po krk vo vode)? Profesionáli radia vybrať si trasu, na ktorej je aspoň sčasti tieň, pravidelne dostatočne hydratovať a dopĺňať výživu a minerály. Ľahko sa obliecť a nepodceniť ochranu proti slnku. Profesionáli z Patagonie zabezpečia to posledné a na tebe je ten zvyšok.

Na letné mesiace, kedy je ti pri každom pohybe úmorne horúco, má Patagonia v talóne tričko Patagonia Capilene Cool Lightweight.

Ultraľahký materiál sa vyznačuje pôsobivou priedušnosťou a jeho schopnosť odvádzať pot a schnúť rýchlosťou blesku je na hranici možného. Ide o vysoko špecializovaný kus odevu, ktorý spĺňa svoju úlohu tak dobre, že prakticky zabudneš, že ho máš na sebe.

Patagonia Capilene Cool Lightweight je tričko vyrobené zo 100% polyesteru, ktorý je ľahučký a pružný. Ľahko sa kĺže po tele a pohybuje sa prirodzene s tebou. Ploché švy sú priateľské k pokožke. Na portáli outdoorgearlab je jeho pohodlnosť ohodnotená najvyššou známkou. Jemnosť materiálu môže vyvolávať neistotu ohľadom jeho odolnosti alebo životnosti, preto možno bude toto tričko najvhodnejšie na také trasy a turistické chodníky, kde sa netreba predierať kosodrevinou. 

Keď sa pozrieš na Capilene Cool Lightweight zblízka, uvidíš mriežkovanú štruktúru, ktorá prepúšťa vzduch. Dokonca aj pri behu na priamom slnku budeš cítiť konštatný prúd vzduchu prechádzajúci tričkom na kožu. K ľahkému a vzdušnému pocitu prispieva aj voľnejší strih.

Pri  porovnávacom meraní rýchlosti schnutia testeri najprv každé tričko nechali úplne nasiaknuť vodou, potom ručne vyžmýkali ako len vládali a zavesili. Patagonia triko vyschlo o pár minút skôr než druhý najlepší produkt v tomto teste, a tak kategóriu suverénne vyhralo. Rýchlosť schnutia je nielen záležitosť komfortu, ale podporuje aj ochladzovanie pokožky a tým pomáha regulovať telesnú teplotu. Ďalšia funkcia, ktorú hľadáš pri funkčnom tričku, je kontrola zápachu. Patagonia v tomto prípade používa technológiu Polygiene, pri ktorej si baktérie nevrznú. Capilene Cool Lightweight od Patagonie ti pomôže prekonať letné horúčavy like a boss. Vyber si verziu tričko alebo tielko tu: https://wilderoben.com/en/module/iqitsearch/searchiqit?s=Capilene+Cool+Lightweight


Zdroj obrazky: outdoorgearlab.com, trekandmountain.com

You Might Also Like