Ako na krtkovanie?

upchaty drez

Vyskúšali ste všetky formy chemického čistenia odtoku, no voda stále neodteká? Na tvrdohlavé nečistoty už domáce recepty s horúcou vodou a jedlou sódou alebo soľou jednoducho nestačia. V takýchto prípadoch prichádza rad na mechanické čistenie – krtkovanie.

Ako postupovať pri mechanickom čistení odtoku?

1. Predtým ako sa pustíte do krtkovania skúste ešte použiť gumový zvon. Je to predsa len jednoduchšie riešenie a určite sa nemusíte báť, že niečo pokazíte. Ak nepomôže ani to, použite pružinu na krtkovanie.

2. Navštívte predajňu s domácimi potrebami a kúpte si „krtka“ (pružina na krtkovanie). Sú skonštruované tak, aby zachytili nečistoty a efektívne ich odstránili bez väčšej námahy. Vyrábajú sa v rôznych dĺžkach a priemeroch. Dbajte na to, aby nebola pružina príliš veľká. Mohla by poškodiť potrubie.

krtko
Krtko – pružina na krtkovanie

3. Pripravte si handry a nádobu na nečistoty. Oblečte sa do starého oblečenia, nasaďte si rukavice a pustite sa do práce.


Mohlo by vás zaujímať: Keď čistenie potrubia nestačí – oprava kanalizácie alebo vodovodu si vyžaduje veľa času a hlavne skúseností


4. Krtka pomaly vložte do odtoku a otáčavým pohybom ho jemne tlačte cez potrubie až pokým nezacítite protitlak. Keď narazíte na prekážku, krtka opatrne vytiahnite a vyčistite ho. Neustále dbajte na to, aby ste nadmernou silou nepoškodili potrubie.

5. Odtok prepláchnite a skontrolujte, či sa vám ho podarilo úspešne uvoľniť. Ak voda stále neodteká, postup opakujte.

Ak sa vám odtok uvoľniť nepodarilo, obráťte sa na odborníkov. V dnešnej dobe ich nájdete veľmi jednoducho. Každá dobrá spoločnosť má svoju webstránku, na ktorej sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť. Ako ich nájsť? Do vyhľadávača napíšte službu, ktorú potrebujete a vašu lokalitu – napríklad „krtkovanie Malacky“. Ak chcete porovnať ceny rôznych miestnych spoločností, do zadajte dopyt „krtkovanie v Malackách cena“.

oprava drezu v kuchyni

Zdroj: mybuddytheplumber.com, pixabay.com

You Might Also Like