Keď čistenie potrubia nestačí – oprava kanalizácie alebo vodovodu si vyžaduje veľa času a hlavne skúseností

Potrubné systémy umiestnené pod zemou musia odolávať mnohým externým vplyvom. Kým častým problémom je upchatie potrubia nečistotami, ktoré je potrebné riešiť profesionálnym krtkovaním, výnimočné nie sú ani výjazdy k zložitejším problémom. Prasknuté potrubie znemožní kanalizácii normálne fungovať, vrastené korene do potrubia či nesprávna montáž obmedzujúca funkčnosť sú záležitosti, pri ktorých sa opäť vyžaduje zásah odborníkov. 

Oprava kanalizácie patrí do rúk špecialstom

Mechanické čistiace zariadenie je na niektoré problémy s potrubím primálo. Ak je reč o prerastaní koreňov do potrubného systému, na rade je oprava kanalizácie.pomocou špeciálneho frézovacieho nástavca. Ak je potrubie porušené závažnejším spôsobom – hovoríme o rôznych prasklinách, prevalelinách a podobne – je už nutná aj ťažká technika na výkopové práce. Zložitejšia oprava vodovodného potrubia si vyžaduje už väčšie znalosti vodovodných systémov. Iba kvalifikovaní vodári Vám dokážu vodovodné potrubie opraviť tak, aby blahodárna tekutina znova tiekla bez problémov a nezávadnej forme. V tejto súvislosti je dôležitá diagnostika potrubia pomocou monitorovacích zariadení umožňujúcich presnú lokalizáciu problému, čím šetríme čas aj peniaze klienta.

Bez ohľadu na to, ako beznádejne vyzerá situácia s potrubím, vždy sa ju oplatí konzultovať s odborníkmi. 

Unikátna oprava bez ťažkej techniky – sanácia potrubia

Ako by klasik povedal… pár múdrych hláv sa dalo dohromady a vymysleli špičkovú technológiu, ako sa dá opraviť odpadové potrubie bez ťažkej techniky a následných rozkopávok. Je to vhodné nielen pre tých, ktorí si nechcú rozbiť celý pozemok a okolie, ale je určená aj na miesta, kde rozkopávky nie sú možné. Sú to napríklad historické časti miest alebo iné lokality, kde Vás proste s bagrom na výkopy nepustia z rôznych dôvodov. Táto úžasná technika sa nazýva sanácia potrubia. Je to vlastne “dopracovanie” kanalizačnej rúry špeciálnym materiálom na báze živice. Takto upravené potrubie sa dá bez problémov čistiť strojovými metódami.

Oprava kanalizačných a vodovodných potrubí je tak náročná a zložitá záležitosť, že bez kvalifikovaných a skúsených majstrov sa nezaobídete.

You Might Also Like