Zistite, ako je možné účinne vyčistiť fasádu a akým spôsobom sa dá ďalej chrániť

cistenie fasad

V prenesenom význame je fasáda akousi pokožkou každej budovy. Tak, ako sa ľudia starajú o svoju pokožku, tak sa treba starať aj o fasádu budovy, bez ohľadu na to, či ide o historickú stavbu alebo moderný dom. Zistite, ako na čistenie fasád a prečo by ste ho mali pravidelne vykonávať.

Čistenie fasád je úkonom, ktorý je potrebné vykonávať pravidelne, čím dosiahneme ten najlepší efekt. Ku každej stavbe je pritom potrebné pristupovať individuálne. Frekvencia čistenia a samozrejme aj jeho spôsob závisí totiž od mnohých faktorov, ktoré je potrebné starostlivo zvážiť. Jednotlivé možnosti čistenia fasád vám priblížime na dvoch príkladoch.

Čistenie fasády rodinného domu a historickej stavby je odlišné

Pri modernom rodinnom dome stačí vykonať čistenie fasády z času na čas. Najmä na jar a na jeseň, pričom v mnohých prípadoch si vystačíte s obyčajným vysokotlakovým čističom. V prípade historických budov v mestách je však už situácia celkom iná. Povrch fasád historických budov si vyžaduje precíznejší a najmä veľmi šetrný prístup. Členitý povrch fasád je náchylný na ukladanie prachu, ktorý je potrebné starostlivo odstrániť. Budovy v mestách sú navyše často cieľom rôznych vandalov a tak je neraz potrebné odstraňovať aj graffiti.

Okrem čistenia fasády Praha je vhodné aj ďalšie ošetrenie

Ak si teda položíme otázku, jak na čištění fasád Praha, odpoveď je, že vždy záleží od konkrétneho prípadu. Kým čistenie fasády vášho rodinného domu zvládnete bezpochyby aj sami, v prípade historických a komunálnych stavieb to už také jednoduché nebude. Fasády dôkladne čistíme od machov, plesní, prachu a iného znečistenia pomocou účinnej vysokotlakových čističov a tiež účinnej, ale zároveň šetrnej chémie. Okrem toho, že vás presne oboznámime s tým, jak na čištění fasád a zároveň túto prácu aj vykonáme, odporučíme vám s ohľadom na okolnosti aj ďalšie možnosti ošetrenia fasády.

čistenie budovy
Čistenie fasád v každom teréne

Ošetrením fasády je možné zamedziť ďalšiemu hromadeniu nečistôt a rastu plesní, čo je možné dosiahnuť špeciálnym náterom s funkciou difúzneho odporu. V mestskom prostredí tiež odporúčame nanesenie špeciálneho anti-graffiti náteru, vďaka ktorému bude odstraňovanie „pouličnej umeleckej tvorby“ veľmi jednoduché a rýchle. Neváhajte nás osloviť v prípade potreby vyčistenia akéhokoľvek typu fasády.


Zdroj: https://a-servislipka.cz/, https://pixabay.com/

You Might Also Like