WPC ploty sú trvácou voľbou bez potreby údržby

wpc ploty

Hľadáte oplotenie pre svoju záhradu, chatu alebo dom s pozemkom? Vybrať si dnes už môžete z celého radu materiálov, ktoré sa od seba odlišujú nielen vlastnosťami, vzhľadom a cenou, ale aj potrebou údržby. Zistite, prečo sú WPC ploty stále obľúbenejšou voľbou. Dozviete sa,aké všetky výhody tento moderný materiál prináša.

Prečo sú WPC ploty častokrát tou najlepšou voľbou?

wpc plot
WPC plot

Na úvod povedzme, že WPC je skratka pre anglický názov: wood plastic composite. Preto sa tento materiál vďaka svojmu zloženiu často označuje aj ako drevoplast. Je to moderný materiál, ktorý si v rámci stavebnej aj záhradnej architektúry nachádza stále väčšie uplatnenie. WPC sa používa nielen ako podlaha na terasy a k bazénom. Ale napríklad môžu byť použité aj na oplotenie.

Hlavné výhody WPC plotov vyplývajú z ich materiálu. Pri vývoji drevoplastu bolo hlavnou úlohou spojiť výhody klasického dreva a plastu do jedného celku. Výsledkom je materiál, ktorý vyzerá veľmi podobne ako drevo. Jednou z jeho výhod je to, že je odolnejší. Práve tieto charakteristické vlastnosti sú dôvodom, prečo sa WPC ploty tešia väčšej obľube.

WPC ploty vám doprajú pocit súkromia

wpc ploty
WPC ploty

Drevené ploty a WPC ploty sú na pohľad takmer na nerozoznanie. Preto sa hodia k celému radu rôznych stavieb a je možné vyhotoviť ich v rôznych farebných prevedeniach. Základom WPC oplotenia sú kvalitne spracované WPC dosky vsadené do hliníkových stĺpov. Plný WPC plot vám poskytne spoľahlivú ochranu pred nežiadúcimi pohľadmi okoloidúcich a je spoľahlivou voľbou, ktorá si nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu.

Na záver spomeňme, že WPC ploty sú mimoriadne odolné voči poveternostným vplyvom. Pretože odolávajú vysokým aj veľmi nízkym teplotám, sú tvarovo aj farebne stále. Na to, aby sa leskli ich stačí akurát z času na čas umyť. Na WPC ploty nie je potrebné aplikovať žiadne ochranné nátery, ani iné prípravky. Po montáži sa na tak na nový plot budete môcť naplno a bez akýchkoľvek kompromisov spoľahnúť.


wpc plotyploty wpc

You Might Also Like