Třífázové elektromotory s účinným chlazením a vysokou účinností

elektromotor

Zejména kvůli přísnější legislativě je stále větší důraz kladen na účinnost elektromotorů. Aktuálně jsou podle normy definovány 4 třídy účinnosti, přičemž tento údaj najdete v příslušné dokumentaci k elektromotoru. Kromě samotné účinnosti jsou však důležité i další provozní parametry, přičemž tentokrát jsme se zaměřili na chlazení třífázových elektromotorů s nižšími výkony.

Jak je dosahována vysoká účinnost elektromotorů?

Dosáhnout vysokou účinnost elektromotoru je možné různými způsoby. Hodně záleží od dílenského zpracování a často jde o drobné detaily, díky kterým ale v konečném důsledku ušetříte na provozních nákladech.

elektromotor 5,5kw
Elektromotor 5,5kW

Snižovat ztráty a tedy postarat se o vysokou účinnost elektromotoru lze docílit různými konstrukčními řešeními. Jde například o geometrii ventilátoru, použití kvalitních plechů, zda propracované uložení komponentů. Všechna tato řešení používáme iv případě třífázových elektromotorů VYBO Electric. Po příklady netřeba chodit daleko, elektromotor 5,5kW se může pochlubit efektivností až 89,5%.

Optimalizované chlazení elektromotorů

Třífázové elektromotory jsou stále populárnější volbou, a to zejména v průmyslu. Platí to napříč všemi výkonovými třídami, už takový elektromotor 4kW má v průmyslu velmi široké uplatnění.

chlazeni elektromotoruAbyste nemuseli dělat kompromisy, konstrukce elektromotorů je přizpůsobena tak, aby nedocházelo k problémům s nedostatečným chlazením. V první řadě je důležitá správná montáž a umístění, aby kolem elektromotoru proudilo dostatečné množství vzduchu. Zadruhé již optimalizované chlazení elektromotoru zajišťují konstrukční řešení.

Elektromotor 3kW a další elektromotory menších výkonů mají skříňku vyhotovenou z kvalitního hliníku. U všech elektromotorech s menšími výkony můžete počítat s precizně zpracovanými chladícími žebry, které zvětšují povrch skříňky a zlepšují přesun provozního tepla do okolí. Třífázový elektromotor VYBO Electric je iz těchto důvodů tou správnou volbou bez jakýchkoliv kompromisů.


Různé užitečné informace najdete na stránkách:

https://www.deerhuntersclub.com/forums/members/20881.html
https://edex.adobe.com/member/v9f0ac79e/

You Might Also Like