Toto sú 3 typy dámskych šperkov, ktoré nikdy nevyjdú z módy

šperky

Móda je veľmi premenlivou záležitosťou, a to čo „letí“ pár rokov, môže kľudne zo sezóny na sezónu upadnúť o zabudnutia. Módne výstrelky vám navyše môžu celkom zaťažiť váš rozpočet a časom aj tak skončia niekde pohodené v šatníku, či šperkovnici. Ak túžite po trvácejších kúskoch, ktoré z módy jednoducho nikdy nevyjdú, tak nasledujúce riadky sú určené práve vám. Zamerali sme sa v nich na nadčasové šperky. 

Šperky s perlami

Šperky zdobené pravými perlami v sebe nielenže skrývajú neobyčajný pôvab, ale sú vhodné aj pre všetky vekové kategórie. Ak sa pozriete do histórie posledných 80 až 100 rokov, tak zistíte, že moderné boli prakticky v každom jednom období. Či už perly zdobia náušnice zo zlata, alebo náhrdelník, šperkom dodávajú až luxusný a prémiový vzhľad. Hovorí sa inak, že novomanželom prinášajú šťastie v láske.

Šperky s okrúhlym tvarom

zlatnictvo

Okrúhle náušnice, jednoduché prstene či minimalistické náramky sú šperkami, ktoré môžeme pokojne zaradiť medzi evergreeny. Vďaka svojej jednoduchosti pôsobia skutočne nadčasovo, veď napokon aj jedny z prvých šperkov, ktoré sa historikom podarilo nájsť mali práve okrúhly tvar. Jednoduché okrúhle šperky spravidla nebývajú nijak výstredné a tak ani nepodliehajú módnym trendom. Navyše, jednoducho ich dokážete skombinovať prakticky s akýmkoľvek outfitom. 

Retiazkové náhrdelníky a náramky

Ak hľadáte naozaj nadčasový šperk, tak vo vašom výbere nemôže chýbať retiazkový náhrdelník zo zlata. Vzorovanie retiazky púta pozornosť, no zároveň asi nikdy neomrzí, a to už nehovoríme o tom, že retiazkové náhrdelníky a náramky sa hodia prakticky ku všetkému. Nuž a ak zatúžite po zmene, vylepšiť si ho môžete ľubovoľnými príveskami, ktoré si môžete obmieňať podľa nálady alebo príležitosti.


zdroj: envato-elements.com

You Might Also Like