O rodinné prídavky na dieťa z Nemecka je potrebné požiadať, ako na to?

rodinne pridavky na dieta

Rodinné prídavky môžu mať rôzne podoby a taktiež sa líšia aj podmienky na ich získanie. V tomto článku sa zameriame na nemecké rodinné prídavky na dieťa, tzv. Kindergeld, na ktoré majú nárok aj slovenskí občania pracujúci v Nemecku. Zistite, ako si rodinné prídavky na dieťa z Nemecka vybaviť a v akej výške ich môžete očakávať.

Kedy máte nárok na rodinné prídavky na dieťa?

Nemecko je krajinou, ktorá má pomerne prepracovaný sociálny systém dávok a rodinne pridavky na dieta nemeckofondov na podporu rodín. Prvou dobrou správou je, že ak pracujete v Nemecku a ste občanom iného štátu, máte aj vy nárok na rodinné prídavky na dieťa. Tento prídavok môžu dokonca získať aj migrujúci zamestnanci, ktorí nemajú trvalý pobyt v Nemecku. A čo je najdôležitejšie – trvalý pobyt na získanie rodinných prídavkov na dieťa nie je podmienkou.

Okrem toho, rodinné prídavky na dieťa sú vyplácané z nemeckých rodinných fondov, ktoré sú určené predovšetkým na podporu rodín s deťmi. Ďalšiou dôležitou informáciou je, že ak pracujete v Nemecku a máte maloleté dieťa, resp. dieťa od 18 do 25 rokov, ktoré je denným študentom vysokej školy, môžete zažiadať o vyplácanie rodinných prídavkov na dieťa. Na to, aby vám boli vyplácané rodinne pridavky na dieta, je potrebné podať príslušnú žiadosť, pričom o vyplatenie prídavkov môžete požiadať 6 mesiacov spätne.

Aká je výška nemeckých rodinných prídavkov na dieťa?

rodinne pridavky na dietaNa záver sa oplatí spomenúť, že výška rodinných prídavkov na dieťa v Nemecku sa pravidelne zvyšuje. V júli 2019 došlo zatiaľ k poslednému zvýšeniu, vďaka ktorému môžete na jedno dieťa počítať s prídavkami až vo výške 204 eur. Ďalšie zvýšenie týchto prídavkov je očakávané od januára 2021.


Podanie žiadosti o rodinné prídavky na dieťa si môžete výrazne uľahčiť. Využite služby TJ-Legal.
Ako na to? Stačí iba vyplniť jednoduchý online formulár a o všetko ostatné sa už postará náš tím odborníkov.

rodinne pridavky na dieta ako na to