Oplatí sa podstúpiť zväčšenie penisu?

Zväčšenie penisu spadá do oblasti estetickej chirurgie, preto sa naňho odhodlávame dlhšie, ako na nevyhnutné operačné zákroky. Ak nad tým uvažujete, teraz vám odpovieme na všetky otázky, ktoré vám víria hlavou.

Čo je to zväčšenie penisu?

O zväčšení penisu hovoríme vtedy, ak pod vplyvom akejkoľvek metódy dôjde k zväčšeniu veľkosti alebo erekcie penisu. Môže ísť o zväčšenie jeho obvodu, teda zhrubnutie penisu, alebo o jeho predĺženie.

Prečo muži podstupujú zväčšenie penisu?

Podľa štatistík podstupujú zväčšenie penisu väčšinou muži, ktorí majú penis priemernej veľkosti, teda nebráni im v normálnom močení, ani v sexuálnom styku.

Zvyčajne je táto procedúra prospešná pre mužov, ktorí sa zranili v oblasti penisu alebo je nejakým spôsobom deformovaný.

Veľkosť penisu ovplyvňuje najmä genetika v kombinácii s hormónmi a tak sa jeho tvar a veľkosť mení výrazne v období puberty. Pohlavné orgány sa vyvíjajú veľmi individuálne, ale ak je muž presvedčený o tom, že má malý penis, môže to viesť k rôznym psychologickým problémom. Najčastejšie sa rozvíja depresia, pocity hanby a na základe toho aj erektilná disfunkcia alebo sexuálna úzkosť. Z dlhodobého hľadiska sa môže objaviť aj sexuálna dysfunkcia.

Zväčšenie penisu dokáže pomôcť aj pri problémoch s plodnosťou, pred samotným zákrokom je však potrebné konzultovať stav s urológom.

Je zväčšenie penisu bezpečné?

Pred zákrokom sa dôsledne informujte u svojho obvodného lekára o svojom zdravotnom stave. Samotné zväčšenie penisu je pokladané za bezpečné, problémy však môže spôsobiť operácia ako taká, najmä, ak máte problémy s krvným tlakom, so srdcom alebo s kvalitou krvi.

Väčší penis vám prinesie väčšie sebavedomie a zlepší sexuálny život, preto vás určite poteší, že ide o bezpečný zákrok.

Aké metódy sa používajú pri zväčšení penisu na Slovensku?

Tri základné metódy zväčšenia penisu sú:

  1. Chirurgické zväčšenie – dochádza k čiastočnému prerezaniu tkaniva spájajúceho penis s lonom, vďaka čomu penis pôsobí ako dlhší. Doba zotavenia je dlhšia a zahŕňa použitie závaží a masáže penisu.
  2. Zväčšenie pomocou kyseliny hyalurónovej – kyselina je vstrekovaná pomocou ihly alebo kanyly do penisu. Doba rekonvalescencie je kratšia, ide o rýchle zväčšenie hrúbky penisu.
  3. Zväčšenie pomocou vlastného tuku – liposukciou je odobratý tuk zo stehien, panvy alebo brucha muža a následne je ihlou vstreknutý do penisu. Táto metóda je najmenej spoľahlivá, pretože tuk sa nekontrolovateľne vstrebáva.

Aká je príprava pacienta pred zväčšením penisu?

Pred samotným zákrokom je potrebné absolvovať konzultáciu s tromi odborníkmi:

  • urológ určí vhodnosť zákroku pre konkrétneho klienta,
  • obvodný lekár vylúči iné závažné ochorenie, ktoré by mohlo kontraindikovať tento zákrok, klient musí byť v dobrom zdravotnom stave,
  • plastický chirurg spoločne s klientom vyberie vhodný typ zákroku a poskytne mu potrebné informácie.

Okrem toho je vhodné oholenie oblasti genitálií a vysadenie liekov, ktoré by mali vplyv na zrážanlivosť krvi.

Ako prebieha samotný zákrok?

Chirurgický zákrok prebieha v anestéze a spočíva v nadrezaní väziva spájajúceho penis s bedrovou kosťou (s panvou, alebo s lonovou kosťou). V niektorých prípadoch sú zároveň do penisu vkladané implantáty, ktoré zväčšujú jeho obvod, čiže hrúbku.

ženské ruky držia textilný meter, vhodný aj na meranie penisu.

Pri použití kyseliny hyaluronovej je využívaná lokálna anestéza a následne je injekčne aplikovaná látka a plastický chirurg vykonáva modeláciu penisu.

Aká dlhá je rekonvalescencia po absolvovaní zväčšenia penisu?

Zotavovanie závisí od metódy zväčšenia penisu. Všeobecne je odporúčaných niekoľko dní relaxácie a chladenie koreňa penisu obkladmi. Pokiaľ išlo o chirurgický zákrok, je potrebné po niekoľkých dňoch odstrániť stehy. Zároveň sa pripravte na tlakové masáže a prípadné nosenie závaží, ktoré zabránia opätovnému prirasteniu penisu k lonovej kosti. Sexuálnej aktivity (vrátane masturbácie) sa po zákroku musíte vzdať minimálne na 1 mesiac, ale ideálne na 6 týždňov. Do práce sa môžete vrátiť po dvoch týždňoch a športovať môžete už po mesiaci. Vyhnite sa však plávaniu, aby nedošlo k infekcii.

V prípade injekčného zhrubnutia penisu je vyžadovaná sexuálna abstinencia iba počas jedného týždňa.

Komplikácie a možné vedľajšie účinky

Najvýraznejšie sa vedľajšie účinky prejavujú pri zhrubnutí penisu pomocou tuku. Tukové bunky sa totiž postupom času môžu nerovnomerne vstrebať a tak vytvoriť na penise hrbolčeky. Kyselina hyaluronová sa taktiež vstrebáva, ibaže omnoho pomalšie, ako tuk. Ide teda o spoľahlivejšie riešenie.

Pokiaľ volíte chirurgické predĺženie, musíte rátať s jazvičkami. Hrozí zároveň infekcia a prípadná deformácia, pokiaľ nebudete dôsledne dodržiavať pooperačnú starostlivosť o penis.

Zároveň nezabúdajte na to, že pri predĺžení sa nezväčšuje samotný penis, iba sa viac oddelí od lonovej kosti. Preto už nebude stáť tak vysoko, ako predtým, ale bude pôsobiť mohutnejšie.

Ako si vybrať správneho doktora

Pri výbere lekára sa zamerajte na roky jeho praxe, viac skúseností totiž umožňuje lepšie zhodnotenie vašich individuálnych potrieb. Pokiaľ je to možné, snažte sa získať referencie plastického chirurga – ak sa vám to nepodarí priamo v súvislosti so zväčšením penisu, môžete sa zaujímať o iné operácie, ktoré vykonal. Dôveryhodnejšie pôsobí, ak je lekár súčasťou špecializovanej kliniky, kde ponúkajú komplexné služby estetickej medicíny. V prípade potreby sa zároveň môže poradiť s kolegami. V Bratislave tieto kritériá spĺňa klinika Lauros, ktorej cieľom je poskytovať služby na profesionálnej úrovni.

Klinika estetickej medicíny Lauros - logo
Zdroj obrázkov: www.freepik.com