Aký je ideálny frekvenčný menič pre konvenčné pohony?

frekvencne menice

Frekvenčný menič je zariadenie používané predovšetkým na reguláciu trojfázových asynchrónnych elektromotorov, umožňuje ich jednoduché riadenie a zabezpečuje efektívnu prevádzku. Naprieč rôznymi priemyselnými odvetviami sa tak môžeme stretnúť s pohonnou sústavou pozostávajúcou z trojfázového elektromotora, riadiacej jednotky a frekvenčného meniča. Zamerajme sa na kompaktnú triedu frekvenčných meničov Standard A550 a ich využitie v praxi.frekvencne menice

Frekvencny menic je možné napájať 230 V alebo 400 V a jeho hlavnou úlohou je úprava, resp. zmena výstupného napätia a výstupnej frekvencie. Frekvenčný menič teda v praxi zabezpečuje reguláciu otáčok elektromotora, jeho spúšťanie a prirodzene tiež zastavovanie. Elektromotor spolu s frekvenčným meničom zabezpečí efektívnu prevádzku ventilátorov, čerpadiel, dopravníkov, žeriavov a kompresorov. Pri použití kvalitného frekvenčného meniča máte istotu, že ovládanie poháňaných zariadení bude navyše používateľsky prívetivé a relatívne jednoduché.

Frekvenčné meniče VYBO Electric Standard A550

frekvencny menic
Frekvenčný menič radu Standard A550

› Dobrým príkladom širokých možností využitia frekvenčných meničov je aj modelfrekvenčného meniča VYBO Electric Standard A550. Jeho doménou je prepracovaná kvalitná konštrukcia a prepracovaná riadiaca časť, vďaka ktorej je tento frekvenčný menič vhodný na celý rad bežných aj náročnejších priemyselných aplikácií – ventilátory, čerpadlá, rezacie stroje alebo frézy.

Frekvencne menice radu Standard A550 so skalárnym V/F riadením sú vyhotovené v prevedení s krytím IP 20, frekvenčný menič je vhodné umiestniť do prostredia bez priameho slnečného žiarenia, vysokej vlhkosti a prašnosti. Výhodou tohto frekvenčného meniča je veľmi jednoduché ovládanie, už z výroby sú nakonfigurované a teda ide o tzv. plug and play inštaláciu. Frekvenčný menič je schopný pracovať s výstupným frekvenčným rozsahom 0,10 – 400 Hz.


Vyberáte si frekvenčný menič? Nechajte si poradiť od nášho odborného tímu. Navyše, všetky frekvenčné meniče máme skladom, takže sa môžete spoľahnúť na expresné dodanie.

frekvencne menice vyoral

You Might Also Like