Aký je ideálny frekvenčný menič pre konvenčné pohony?

frekvencne menice

Frekvenčný menič je zariadenie používané predovšetkým na reguláciu trojfázových asynchrónnych elektromotorov, umožňuje ich jednoduché riadenie a zabezpečuje efektívnu prevádzku. Naprieč rôznymi priemyselnými odvetviami sa tak môžeme stretnúť s pohonnou sústavou pozostávajúcou z trojfázového elektromotora, riadiacej jednotky a frekvenčného meniča. Zamerajme sa na kompaktnú triedu frekvenčných meničov Standard A550 a ich využitie v praxi.frekvencne menice

Frekvencny menic je možné napájať 230 V alebo 400 V a jeho hlavnou úlohou je úprava, resp. zmena výstupného napätia a výstupnej frekvencie. Frekvenčný menič teda v praxi zabezpečuje reguláciu otáčok elektromotora, jeho spúšťanie a prirodzene tiež zastavovanie. Elektromotor spolu s frekvenčným meničom zabezpečí efektívnu prevádzku ventilátorov, čerpadiel, dopravníkov, žeriavov a kompresorov. Pri použití kvalitného frekvenčného meniča máte istotu, že ovládanie poháňaných zariadení bude navyše používateľsky prívetivé a relatívne jednoduché.

Frekvenčné meniče VYBO Electric Standard A550

frekvencny menic
Frekvenčný menič radu Standard A550

› Dobrým príkladom širokých možností využitia frekvenčných meničov je aj modelfrekvenčného meniča VYBO Electric Standard A550. Jeho doménou je prepracovaná kvalitná konštrukcia a prepracovaná riadiaca časť, vďaka ktorej je tento frekvenčný menič vhodný na celý rad bežných aj náročnejších priemyselných aplikácií – ventilátory, čerpadlá, rezacie stroje alebo frézy.

Frekvencne menice radu Standard A550 so skalárnym V/F riadením sú vyhotovené v prevedení s krytím IP 20, frekvenčný menič je vhodné umiestniť do prostredia bez priameho slnečného žiarenia, vysokej vlhkosti a prašnosti. Výhodou tohto frekvenčného meniča je veľmi jednoduché ovládanie, už z výroby sú nakonfigurované a teda ide o tzv. plug and play inštaláciu. Frekvenčný menič je schopný pracovať s výstupným frekvenčným rozsahom 0,10 – 400 Hz.


Vyberáte si frekvenčný menič? Nechajte si poradiť od nášho odborného tímu. Navyše, všetky frekvenčné meniče máme skladom, takže sa môžete spoľahnúť na expresné dodanie.

frekvencne menice vyoral