Elektromotor s prevodovkou ako ideálny pohon mlynčeka na mäso

elektromotory

Elektromotory a prevodovky VYBO Electric sú skvelou voľbou nielen na náročné priemyselné aplikácie, ale aj bežné použitie v dielňach, garážach či potravinárskych prevádzkach. Menšie elektromotory vám bez problémov uľahčia váš každodenný život. Aké je využitie elektromotora s prevodovkou ako pohonu mlynčeka na mäso?

Pohon mlynčeka na mäso ľahko zabezpečíte elektromotorom a prevodovkou

elektromotor s prevodovkou
Elektromotor 0,12KW

Mlynček na mäso je zariadením, ktoré umožňuje mletie rôznych druhov mäsa rôznymi spôsobmi a toto zariadenie je nevyhnutnou súčasťou mäsiarstiev a potravinárskych prevádzok. Mlynček na mäso je ale aj celkom rozšírenou výbavou domácností, najmä v oblastiach, kde sú v obľube zabíjačky. Ak mlynček na mäso využívate ako mäsiar, prípadne ho využívate často, určite sa oplatí popremýšľať nad riešením jeho pohonu. Vysvetlíme vám, ako môžete na tento účel využiť elektromotor s prevodovkou.

Elektromotory s výkonnostným rozsahom od 0,5 kW do 1,1 kW sú ideálnou voľbou na zabezpečenie menších pohonov, akým je bezpochyby aj pohon mlynčeka na mäso. Aby ste ale mohli elektromotor využiť efektívne a zabezpečiť jeho prepojenie s mlynčekom, vhodné je zapojenie prevodovky. Aké by mala mať parametre ideálna prevodovka na mlyncek na maso?

Prevodovka na mlynček na mäso si poradí aj s väčším zaťažením

Prevodovka na mlynček na mäso by mala mať v prvom rade kompaktné rozmery. Pred výberom si všetko dobre premerajte, hlavne overte možnosti pripojenia elektromotora, mlynčeka a samotnej prevodovky. Kompaktné prevodovky na mlynček na mäso môžu byť vybavené dutým alebo plným hriadeľom a k dispozícii sú aj prevodovky s prírubovým vyhotovením.

prevodovka na mlyncek na maso
Elektroprevodovky pre mlynčeky na mäso

Pri výbere zohľadnite tiež možnosti napájania, prevodovky na mlynček na mäso si môžete vybrať s 400V a 230V napájaním. Na tento účel jednoznačne môžeme odporučiť prevodovku s výstupnými otáčkami na úrovni 90 ot./min. Všetky prevodovky sú aj napriek svojim kompaktným rozmerom mimoriadne pevné a zvládnu aj väčšie zaťaženie.

You Might Also Like