CRM systém vám umožní spoznať vašich zákazníkov a dosiahnuť poriadok v zákazkách

crm system

Jednou z kľúčových zásad pri akomkoľvek podnikaní je poznať svojho zákazníka. To však zďaleka nie je jediné, čo je dôležité. Pre dlhodobý úspech je nevyhnutné efektívne premieňať záujemcov na platiacich zákazníkov a následne z nich vytvoriť vašich verných zákazníkov. K trvalému budovaniu vzťahov so zákazníkmi vám pomôže CRM systém, s ktorým sa vám budú customer stratégie uvádzať do praxe omnoho jednoduchšie.

CRM systém – aby zákazníci vedeli, že sú pre vás na prvom mieste

system crm
Evidencia na jednom mieste

Rozhodli ste sa vo vašej firme uplatňovať CRM, teda Customer Relationship Managmenet? Znamená to, že vám nadovšetko záleží na vzťahoch s vašimi zákazníkmi. Efektívne uplatňovanie CRM si ale vyžaduje určitú pomoc, keďže ustriehnuť jednotlivé fázy pri každom zákazníkovi manuálne, nie je realizovateľné. Z toho dôvodu môžeme odporučiť jedine implementáciu kvalitného CRM systému. Čo všetko vám CRM systém umožní?

Súčasťou profesionálneho riešenia FLOWii je aj prepracovaný CRM systém, ktorý vám umožní vytvoriť prehľadnú databázu vašich zákazníkov. Poriadok teda budete mať nielen v zákazkách samotných, ale aj jednotlivých zákazníkoch. Na jednom mieste tak budete mať všetky kontaktné údaje vašich zákazníkov, budete ich môcť zaraďovať do rôznych kategórií a napokon, vždy budete vedieť, v akej fáze nákupného procesu sa konkrétny zákazník práve nachádza.

S CRM systémom už na svoje záväzky voči zákazníkom nezabudnete

crm system
Zmeňte zošit za prehľadný CRM systém

CRM systém je zároveň perfektným prostriedkom na eliminovanie chýb. Zábudlivosť, nesprávna komunikácia či rôzne iné nedorozumenia môžu vzťah s vašimi zákazníkmi ľahko narušiť. Sľúbili ste zákazníkovi, že mu do dvoch dní pošlete cenovú ponuku a jednoducho to nestihnete, alebo na to úplne zabudnete? Presne takéto chyby sa vám podarí s CRM systémom minimalizovať. V databáze totiž budete vidieť, či je potrebné zákazníkovi poslať mail či cenovú ponuku. Vďaka tomu si s nim môžete dohodnúť stretnutie. Zároveň môžete priradiť človeka z vášho tímu na splnenie niektorej povinnosti.

Sledovanie termínov a záväzkov voči vašim zákazníkom vám pôjde ako po masle a s CRM systémom máte istotu, že na nič nezabudnete. Zistite, aké ďalšie výhody ponúka CRM systém v rámci riešenia FLOWii. Pretože FLOWii už teraz uľahčuje život stovkám podnikateľov na Slovensku a v Českej republike.