Aký príbeh skrývajú manžetové gombíky? Toto ste možno nevedeli!

manzetove gombiky cena

Hovorí sa, že manžetové gombíky sú typicky pánskym módnym doplnkom. Sú znakom džentlmenov, ktorý nesmie chýbať na slávnostnej košeli pri slávnostných príležitostiach. Neplatí to však univerzálne. Vedeli ste, že stále častejšie nosia manžetové gombíky aj ženy? Pripravili sme pre vás zaujímavosti o manžetových gombíkoch, ktoré sa určite oplatí vedieť!

cena manzetove gombiky
Manžetové gombíky Crocs

♥ Manžetové gombíky sú módnym doplnkom, ktorý je bez výčitiek možné prirovnať k šperkom. A že si na nich niektorí džentlmeni dajú poriadne záležať! Manžetové gombíky vo svojich kolekciách ponúka množstvo módnych návrhárov a výnimkou nie sú ani tie najslávnejšie mená. V takom prípade je už ale potrebné pri manžetových gombíkoch počítať s celkom vysokou cenou.

♥ Mať krásne manžetové gombíky, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári a dodajú pocit maximálnej spokojnosti však môžu byť omnoho lacnejšie. Manžetové gombíky cena za individuálne navrhnuté manžetové gombíky vôbec nemusí byť vysoká! Cena však určite nie je všetko čo by vás malo zaujímať, svet manžetových gombíkov je totiž plný rôznych kuriozít.

Čo všetko ešte možno o manžetových gombíkoch neviete?

♥ Manžetové gombíky môžu byť vyhotovené z rôznych materiáloch, okrem zlata a striebra sú stále populárnejšou voľbou manžetové gombíky z bavlny, hodvábu alebo dreva. Dnes už môžu manžetové gombíky presne vystihovať vašu osobnosť, a to ako z pohľadu materiálu, motívu či farebných kombinácií.

♥ Kvalita manžetových gombíkov nezávisí priamo od ceny. Manžetové gombíky sa vyrábajú aj z platiny a tie najdrahšie kúsky zdobia aj drahokamy. Mimochodom, tie najdrahšie manžetové gombíky boli vydražené za takmer 450 tisíc dolárov!

Vedeli ste, že?

♥ Označenie manžetové gombíky sa začalo vyskytovať koncom 18. storočia. Z toho môžeme usudzovať, že v porovnaní s inými šperkami nemajú manžetové manžetové gombíky cenagombíky za sebou až takú dlhú históriu.

♥ A na záver to najzaujímavejšie. Hoci manžetové gombíky majú povesť „pánskeho šperku“, nie je to celkom tak. Stále častejšie sa môžete stretnúť aj manžetovými gombíkmi určenými pre ženy, ktoré je možné perfektne zladiť s dámskym strihom košieľ.