Ako vyčistiť upchatý záchod

kupelna s wc

Toalety berieme ako samozrejmosť až dovtedy, kým sa zrazu niečo nepokazí. Upchatá toaleta ovplyvní každodennú rutinu vás aj vašej rodiny. Je to problém, ktorý treba vyriešiť promptne. Aké máte možnosti? Odstrániť zaseknuté nečistoty môžete buď chemicky, alebo mechanicky (gumový zvon, krtkovanie).

Ocot a sóda bikarbóna

Keď záchod nechce splachovať a nemáte zvon, môžete sa obrátiť na netoxické čistiace pomôcky: ocot a jedlú sódu. Pravdepodobne viete, že ocot a jedlá sóda sú skvelé na čistenie rôznych povrchov, pomáhajú odstraňovať zápachy a udržiavať naše odtoky priechodné. Zmes týchto dvoch látok môžete použiť aj na uvoľnenie upchatej toalety. Odporúčame pridať menšiu šálku jedlej sódy, počkať niekoľko minút a potom do toalety pomaly naliať dve šálky octu. Postup možno budete musieť niekoľkokrát opakovať.

upchate wc

Mohlo by vás zaujímať: Ako na krtkovanie?


Gumový zvon

Gumový zvon je najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom, ako vyčistiť upchatú toaletu. Nemal by chýbať v žiadnej domácnosti. Zvon vložte do toalety a jemne ho pritlačte. Prvé zatlačenie slúži len na odstránenie vzduchu. Dávajte pozor, aby ste netlačili silou, pretože by ste na seba mohli vystriekať špinavú vodu. Prisajte zvon a pohybujte s ním nahor a nadol. Nakoniec nástroj prudko vytiahnite nahor, pričom porušíte vzduchové tesnenie. Voda by mala odtiecť.

Krtkovanie

Pružina na krtkovanie alebo „krtko“ je voľne predajný nástroj. Používa sa v prípade, keď je upchatie hlbšie v potrubí a nepomáha chemické čistenie a ani zvon. Ak si na použitie nástroja netrúfate alebo nečistoty jednoducho nejde vyčistiť, zavolajte si radšej odborníkov. Mnoho spoločností ponúka non-stop služby. Spoločnosť AB Krtkovanie ponúka nepretržité služby v mestách ako Bratislava a Senec, ale nechýba ani krtkovanie Pezinok a krtkovanie Trnava.


Zdroj: plumbingtroopers.com

You Might Also Like